Informacija skaitytojams

Paauglių literatūros lentyna pasipildė naujais leidiniais


Knygų lentynėlė paaugliams    

Mielieji „Vyturio“ draugai,

išsitraukite ausines ir pasitikrinkite garso kolonėles – startuojame su pirmosiomis ir kol kas nemokamomis „Vyturio“ garsinėmis knygomis 9–12 klasių mokiniams! I. Mero „Lygiosios trunka akimirką“O. Wilde‘o „Doriano Grėjaus portretas“ ir F. Kafkos „Metamorfozė“ jau patalpintos „Vyturio“ SoundCloud garso įrašų platformoje, Playlists skyriuje. Jas rasti galite čia:

http://bit.ly/meraslygiosios

http://bit.ly/dorianasg

http://bit.ly/kafkametamorfoze

Sinoptikė Natalija Gaurilčikienė įspėja, kad „nuo vasario vidurio gali tiek prisnigti, kad maža nepasirodys“! Tokiu atveju daug maloniau vaikščioti ne po lauką, o knygų puslapiais – ir dar labiau, kai jais vedžioja nuostabusis skaitovas Virgilijus Kubilius.

Įdomių kelių!

Austėja Šavelytė


Mielieji,

turbūt žinote, kad knygų skaitymas turtina vaizduotę, plečia žodyną ir augina asmenybes.

Mokyklai finansavus prieigos prie didžiausios skaitmeninių knygų vaikams ir jaunimui bibliotekos įsigijimą, visi galime skaityti ir naudingas,  ir reikalingas knygas, todėl prašome:

 • susikurti paskyrą spaudžiant ant pateikamos nuorodos (įrašykite jūsų mokyklai skirtą kodą (siauliai009).
 • skaityti skaitmenines knygas, reikalingas tiek mokslui, tiek laisvalaikiui.
 • čia rasite viską nuo J. Degutytės iki F. Dostojevskio…

Dėkoju ir linkiu sėkmės

Arūnas Šileris
VYTURYS

www.vyturys.lt


Vyturio biblioteka – beveik 500 svarbiausių e. knygų

www.vyturys.lt – net 500 svarbiausių elektroninių knygų mokyklai ir laisvalaikiui!

Keli paprasti žingsniai, norint tapti išmaniuoju skaitytoju:

 • Skaitytojai gali naudotis nemokama prieiga prie elektroninės Vyturio bibliotekos namuose! Savo interneto naršyklėje (kompiuteryje, planšetėje ar telefone) suveskite adresą vyturys.ltir užėję į puslapį spauskite Registruotis. Registracijos metu reikės suvesti dovanos kodą, kurį jums suteiks bibliotekos darbuotojas.
 • Vyturio bibliotekoje rasite beveik 500 elektroninių knygų, kurios jūsų patogumui suskirstytos pagal amžiaus grupes.
 • Skiltyje MOKYKLAI pateikiami kūriniai pagal atnaujintą lietuvių kalbos ir literatūros programą, suskirstyti pagal klases.
 • Greičiausias būdas sužinoti, ar kūrinys yra bibliotekoje yra per paieškos funkciją. Kūriniai randami pagal autorių, kūrinio pavadinimą, dalis – pagal veikėjų vardus.

Kviečiame išbandyti!

Bibliotekos – informacinio centro vedėja

Regina Žemeckienė


Nesibaigiantys atradimai, painiavos ir paieškos: apie ką pasakoja naujos 9 knygos paaugliams?


2017 – aisiais  metais skaitykloje  galite skaityti šiuos žurnalus, informacinius leidinius ir dienraščius:

 1. Žurnalas ,,Ar žinai, kad?“ – tai naujausias gidas po technologijų, mokslo, gyvūnijos  ir istorijos pasaulius.
 2. Žurnalas ,,Ji“ – savaitraštis apie sveiką gyvenseną, grožį, madą, keliones ir kt.
 3. ,,Krašto apsauga“. Informacinis leidinys apie Lietuvos kariuomenę, tarptautinį bendradarbiavimą.
 4. Žurnalas ,,Legendos“ – garsiausių istorijos patikrintų asmenybių biografijos, pasakojimai.
 5. Žurnalas ,,Panelė“ – madingas jaunimo žurnalas.
 6. Žurnalas ,,Psichologija tau“- šiuolaikiškas, stilingas, intriguojantisžurnalasvisiems, norintiems pažinti save ir kitus, įgyti pasitikėjimo, gerai jaustis gyvenime.
 7. Švietimo naujienos. Informacinis leidinys Lietuvos mokykloms, galimybė susipažinti su naujausiais švietimo pertvarkos dokumentais ir projektais.
 8. ,,Šiaulių naujienos“- Šiaulių miesto laikraštis.
 9. ,,Šiaulių kraštas“. Šiaulių apskrities ir miesto laikraštis.
 10. Savaitraštis ,, Šiauliai plius“ – Šiaulių ir regionų žinios.

Laukiame Jūsų gimnazijos skaitykloje ir linkime malonių skaitymo akimirkų.

Bibliotekos-informacinio centro vedėja Regina Žemeckienė


Akcija šiais metais vyks lapkričio 14 – sausio 6 dienomis.

Kviečiame gimnazijos bendruomenę – mokinius, mokinių tėvus ir mokytojus -aktyviai dalyvauti šioje akcijoje. Dovanokite bibliotekai naujas ar jau perskaitytas geros kokybės, patrauklias knygas, kurios gali pakeisti tavo gyvenimą.

Suteikite galimybę įdomią knygą skaityti ir kitiems. Patirkite dovanojimo džiaugsmą!  Ačiū!

Knyga gali pakeisti gyvenimą: įkvėpti, padėti atsakyti į klausimus, spręsti problemas, jaustis stipresniam, kovoti už savo teises ir ateitį. Todėl šiemet akcija „Knygų Kalėdos“ atsiliepia į kampanijos „Už saugią Lietuvą“ kvietimą mažinti socialinę atskirtį.

Šių metų akcijos tema – knygos, kurios keičia gyvenimą.

Dovanokime knygas – įkvepiančią, pamokančią, patariančią, motyvuojančią literatūrą. Akcija „Knygų Kalėdos“ skatina bendrauti ir dalytis knygomis su tais, kuriems jų trūksta, dalytis ta knyga, kuri kažkuriam skaitytojui parodys naujus kelius, atvers gražesnius horizontus. Tikime, kad net ir pačiuose skurdžiausiuose namuose gali gyventi knyga, įkvepianti savo skaitytojus – vaikus, tėvus ar net visą šeimą – keisti savo gyvenimą taip, kaip jiems norisi.

Ši akcija prasidėjo 2011 m., kai Prezidentė gavo vaikų iš Šiaulių P. Višinskio gimnazijos laišką su prašymu padovanoti naujų knygų jų bibliotekai. Per penkerius akcijos „Knygų Kalėdos“ metus šalies bibliotekoms padovanota per 172 tūkst. knygų. Akcija „Knygų Kalėdos“ tapo visuotiniu, knygų bičiulius visoje šalyje sutelkiančiu judėjimu, kuriame dalyvauja 1270 viešųjų bibliotekų ir 1500 mokyklų bibliotekų. Knygas tradiciškai dovanojo šalies gyventojai, bendruomenės, verslo ir visuomeninės organizacijos, leidėjai ir rašytojai, užsienio šalių ambasados.


Lapkričio 14-20 dienomis gimnazijoje vyks tradiciniai Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiai.

Kviečiame dalyvauti.Kai žemę užkloja purus sniegas, į širdį pasibeldžia šventinė nuotaika. Pasibeldžia baltos Kalėdos. Jų laukia ir dideli, ir maži. Šiemet Kalėdos ne tokios baltos, ne tokios žiemiškos, tačiau jau papuoštos knygų spalvomis, išmintimi, dovanų džiaugsmu. Jos papuoštos akcija „Knygų Kalėdos“.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė vėl globos kalėdinę akciją „Knygų Kalėdos 2015″,  kurios šių metų tema – „Knygų Kalėdų savanoriai“. Tai socialinė pilietinė veikla.  Jos metu žmonės raginami dovanoti labiausiai trūkstamų naujų knygų mokyklų, vaikų globos namų bibliotekoms. O naujų knygų vaikams ir jaunimui bibliotekose išties trūksta.

Kviečiame gimnazijos bendruomenę – mokinius, mokinių tėvus ir mokytojus -aktyviai dalyvauti šioje akcijoje. Dovanokite bibliotekai naujas ar jau perskaitytas geros kokybės, patrauklias knygas.

Suteikite galimybę įdomią knygą skaityti ir kitiems. Patirkite dovanojimo džiaugsmą!  Ačiū!

Gimnazijoje akcija vyks nuo lapkričio 23 iki sausio 6 dienos.


Šį rudenį, kaip ir kasmet nuo 2005 metų, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija kartu su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija bei Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka vėl rengia akciją „Metų knygos rinkimai“ ir kviečia skaitytojus balsuoti už geriausias lietuvių autorių knygas. Jau vienuoliktą kartą spalio viduryje pristatomi praėjusiais metais išleistų lietuvių literatūros kūrinių penketukai keturiose kategorijose: knygos suaugusiesiems, poezijos, paauglių ir vaikų. Šiais knygų rinkimais siekiama skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į geriausius jos kūrinius, populiarinti skaitymą, kaip prasmingą ir patrauklų užsiėmimą. Akcijoje dalyvaujančios knygos yra parašytos šiuolaikinių lietuvių autorių ir išleistos nuo 2014 m. rugsėjo 1 dienos iki 2015 m. rugpjūčio 31 dienos. Ekspertų komisijos šiemet atrinko iš viso dvidešimt knygų – po penkias kiekvienoje kategorijoje. Knygų suaugusiesiems penketukus šiemet atrinko komisija, kurią sudarė nuolat literatūros procesus analizuojantys literatūros kūrėjai ir kritikai bei tyrinėtojai: Marius Burokas, Andrius Jakučiūnas, Rimantas Kmita, Neringa Mikalauskienė, Audinga Tikuišienė. Poezijos knygų penketukus rinko Andrius Jakučiūnas, Rimantas Kmita, Neringa Mikalauskienė ir Audinga Tikuišienė. Abiem komisijoms vadovavo Neringa Mikalauskienė. Knygų vaikams ir paaugliams penketukus atrinko: Eglė Baliutavičiūtė, Danutė Kalinauskaitė, Kęstutis Urba, Vytautas Varanius, Irma Videikaitė. Komisijai vadovavo Kęstutis Urba.


Knygų suaugusiesiems penketukas: Birutė Jonuškaitė, „Maranta“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla); Valdas Papievis, „Odilė, arba Oro uostų vienatvė“ („Alma littera“); Dalia Staponkutė, „Iš dviejų renkuosi trečią. Mano mažoji odisėja“ („Apostrofa“); Antanas Šileika, „Pirkiniai išsimokėtinai“ („Versus aureus“); Tomas Vaiseta, „Paukščių miegas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla).

Poezijos knygų penketukas: Vladas Braziūnas, „Stalo kalnas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla); Jurgita Jasponytė, „Šaltupė“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla); Donaldas Kajokas, „Apie vandenis, medžius ir vėjus“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla); Aušra Kaziliūnaitė, „Mėnulis yra tabletė“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla); Aidas Marčėnas, „Viename“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla).

Knygų vaikams penketukas: Raminta Baltrušytė, „Kalvėnų miesto paslaptis“ (Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“); Tomas Dirgėla, „Apie raganą Šiokiątokią“ („Dominicus Lituanus“); Birutė Mar, „Gėlininkė“ (Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“); Ramunė Savickytė, „Adelės dienoraštis“ (Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“); Rimvydas Stankevičius, „Pūgos durys“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla).

Knygų paaugliams penketukas: Akvilina Cicėnaitė, „Niujorko respublika“ („Alma littera“); Kristina Gudonytė, „Jie grįžta per pilnatį“ („Tyto alba“); Daina Opolskaitė, „Eksperimentas gyventi“ („Alma littera“); Una Rebeka, „Atjunk“ („Alma littera“); Renata Šerelytė, „Rebekos salos“ („Alma litera“).

Už labiausiai patikusią knygą visose kategorijose galima balsuoti iki 2016 metų vasario 21 d. interneto svetainėse metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt ir lrt.lt; elektroniniu paštu metuknyga@lrt.lt arba paštu: „Metų knygos rinkimams“, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, 413 kab., LT-01504 Vilnius.

Daugiausia skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai tradiciškai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje 2015 metų vasario mėnesį.

Informacija: LR Kultūros ministerija


Bibliotekoje gauti šie leidiniai (rugsėjo – spalio mėn.)

Autorius Antraštė
  Vytauto V. Landsbergio filmas Trispalvis. Prisiminti Lietuvą ir ją gynusius
Pranckūnienė E. Lyderių laikas 2: šansas susitelkti  pokyčiams
Juozaitis A.M. Mokytis lyderystės
Brėdikytė M. Produktyvusis mokymasis: ekukacinė naujovė Lietuvos švietimo sistemoje
Gotberg K. Lyderių laikas 2: partneriškas konsultavimas tobulinant mokykla
  Nuostabus chemijos pasaulis
Tamošaitis M. Mokausi savarankiškai. Istorijos valst. egzaminas
Šulčius A. Chemija. Prieš egzaminą.(pagal naują programą)
Dumčiuvienė V. Prieš egzaminą 10 žingsnių. Lietuvių kalba
  Šiaulių dramos teatras nuo 1931 m.rugsėjo 23 d.
  Scenos riteris. Atsiminimai apie Praną Piauloką
Vaičenonis J. Lietuvos karyba
  Harmoningas gyvenimas
Eliroy J. Los Andželas slaptai
Cveigas S. Dvidešimt keturios valandos iš moters gyvenimo
Vakarė I. Juodvilkio dvaras
Montefiore S. Neužmiršk manęs
Montefiore S. Prarastos meilės jūra
Ingemarsson K. …o ketvirtas garantuoja

Iki pasimatymo bibliotekoje!

Jūs visada čia laukiami!

Atnaujinta: 2024-05-15
 • Elektroninis dienynas
 • Tėvams
 • Mokiniams
 • Mokytojams
Pamokų laikas
Pertrauka
 • 1. 08.00 – 08.45
 • 2. 08.55 – 09.40
 • 3. 09.50 – 10.35
 • 4. 10.55 – 11.40
 • 5. 12.00 – 12.45
 • 6. 12.55 – 13.40
 • 7. 13.50 – 14.35
 • 8. 14.45 – 15.30
 • 9. 15.40 – 16.25