TŪM projekto naujienos – sausis

Sausio mėnuo išsiskyrė veiklomis mokytojams ir klasių vadovams – vyko net keli Kokybės vadybos sistemos „Nuolatinis tobulinimas švietime“ mokymai.

 

Gimnazijos mokytojai ir toliau intensyviai mokosi diegti Kokybės vadybos sistemos „Nuolatinis tobulinimas švietime“ elementus. Kokybės vadybos sistema „Nuolatinis tobulinimas švietime“ remiasi Tobulinimo mokslu (angl. Improvement Science) ir yra tikslingai sukurta švietimo įstaigoms, kurios skatina mokyklos aiškios vizijos, tikslų suformavimą ir matavimą, duomenų analizę, visos bendruomenės įsitraukimą į kryptingą nuolatinį tobulėjimą, asmeninę atsakomybę ir ūgtį.

Šį kartą mokymų vadovas Adas Papartis pristatė klasių duomenų centrų paskirtį, jų kūrimo ir panaudojimo galimybes. Taip pat mokytojai susipažino su individualiu mokinio portfolio.

 

Jau ankstesniuose „Nuolatinio tobulinimo švietime“ mokymuose mokytojai susipažino ir vėliau kartu su gimnazistais išbandė tam tikrus įrankius, padedančius kurti savo klasės misiją, išsikelti tikslus ir suderinti susitarimus. Šiuos gimnazijos veiklos elementus gvildeno ir mokytojai: mokymų metu išgryninta gimnazijos misija, vizija, aptartos svarbiausios mokytojams vertybės – bendradarbiavimas, empatija, pagarba ir atsakomybė. Remdamiesi šiomis vertybėmis, mokytojai patvirtino susitarimus.

 

2024 m. gimnazijos bendruomenė dalyvavo TŪM programos LYDERYSTĖS srities projekte „Mano hobis tavo tobulėjimui“. Gimnazijos partneriai pakvietė mokinius į įvairias ir įdomias veiklas: tai ir kalėdinių eglučių bei žaisliukų gamyba, ir tapybos darbai, ir fotografijos dirbtuvės. Jau rašėme, kad gruodžio mėnesį įvyko baigiamasis projekto renginys Šiaulių Dailės galerijoje, kurio metu pristatyti ir eksponuoti visi gimnazijos bendruomenės darbai, gimę kūrybinių dirbtuvių metu.

Kūrybinės veiklos nesibaigia ir šiemet – 2025 m. pradėjome projekto metu sukurtų, lino raižiniais padabintų medžiaginių maišelių paroda.

 

TŪM programa ir per ją skiriamas finansavimas siūlo mokykloms išbandyti arba tęsti kultūrinio ugdymo integravimo į ugdymo turinį būdus, metodus, kurie ilgainiui palengvintų mokytojų darbą įtraukiant įvairių poreikių vaikus į mokymosi procesą. Šįkart savo sukurtą Integruoto kultūrinio ugdymo programą gimnazijos mokytojams pristatė VŠĮ „Mokymosi mokykla“. Programos kūrybinės grupės vadovas Lukas Benevičius supažindino gimnazijos mokytojus su programos struktūra, taip pat parodė kelis aprašytų pamokų planus. 

 

Mėnesio pabaigoje vyko dar keli Kokybės vadybos sistemos „Nuolatinis tobulinimas švietime“ mokymai, kurių metu įgyti įgūdžiai padės pagerinti mokinių pasiekimus. Šįkart gimnazijos mokytojai mokėsi kaupti mokinio aplanką ir organizuoti trišalius pokalbius pagal patvirtintą trišalių pokalbių reglamentą bei rezultatų pamatavimo sistemą.

 

TŪM projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.

„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina #Europossocialiniofondoagentūra.

Kartu su #tūkstantmečiomokyklos.

#TŪM

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas