TŪM projekto naujienos – spalis

Jau įsibėgėjo mokslo metai, o kartu su jais - ir „Tūkstantmečio mokyklų“ programos veiklos. Šį mėnesį jų daug ir įvairių – nuo inžinerinių iki kūrybinių užsiėmimų.

 

Dar mėnesio pradžioje dalyvaudami TŪM programoje gimnazijos būrelio „Inžineriniai projektai“ mokiniai lankėsi VU ŠA STEAM centre, kuris yra vienas iš TŪM projekto socialinių partnerių. Čia vyko dvi įdomios laboratorinės veiklos – „Cheminių medžiagų kelionė ląstelėje“ ir „Kristalų mikropasaulis“. 

Tiriamajame darbe „Cheminių medžiagų kelionė ląstelėje“ gimnazistai iš dializės žarnos pagamino sandarų maišelį bei ištyrė jo laidumą įvairioms cheminėms medžiagoms. Stebėdami spalvines reakcijas gimnazistai nustatė medžiagų judėjimo kryptį, o maišelio masės pokyčio stebėjimai padėjo geriau suprasti difuzijos ir osmoso procesus, išsiaiškinti jų vyksmo priežastis.

Tiriamasis darbas „Kristalų mikropasaulis“ buvo ne mažiau įdomus: mokiniai iš skirtingų cheminių medžiagų (druskos, vario, gipso) užaugino mikrokristalus, apžiūrėjo juos mikroskopu, nustatinėjo kristalų augimo greitį. Gimnazistai taip pat pasigamino akmens druskos NaCl heksaedro (kubo) formos popierinį lankstinį ir apskaičiavo, kiek natrio chlorido NaCl atomų sudaro vieną elementariąją gardelę.

 

 

Toliau įgyvendinamas TŪM projekto LYDERYSTĖS srities „Mano hobis tavo tobulėjimui“ veiklų ciklas, kuriuo siekiama „įduoti“ mokiniams įrankius turimo pomėgio tobulinimui. Šįkart gimnazistai lankėsi Šiaulių fotografijos muziejuje, kur tobulino savo kūrybiškumo kompetencijas. 

 

Jau minėtas TŪM projekto LYDERYSTĖS srities „Mano hobis tavo tobulėjimui“ veiklų ciklas persikėlė į Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąją biblioteką, kuri taip pat yra vienas iš TŪM projekto socialinių partnerių. Bibliotekoje buvo organizuojamos kūrybinės lino raižinių dirbtuvės. Gimnazistai, mėgstantys skaityti knygas, kurti istorijas bei rašyti eiles, įamžino savo mėgstamą citatą ar posakį ant medžiaginių maišelių.

 

Vykstant TŪM projekto veikloms, užsiėmimuose dalyvauja ne tik moksleiviai. Kol jie ilsisi rudens atostogų metu, gimnazijos mokytojai intensyviai mokosi, nes pradėta įgyvendinti ilgalaikė kvalifikacijos kėlimo programa – „Mokytojų kompetencijų, reikalingų efektyviam ir įtraukiam meniniam-kultūriniam ugdymui, siekiant įgyvendinti bendrojo ugdymo programas, tobulinimo mokymų organizavimo ir įgyvendinimo paslauga“. Šios programos esmė – tobulinti mokytojų profesines kompetencijas, įtraukti į pamokas naujus, inovatyvius, patrauklius mokymo(si) metodus ir šitaip veiksmingai dirbti įtraukiojo ugdymo sąlygomis.

Dvi dienas gimnazijos mokytojai dalyvavo praktiniame seminare „Kūrybiškumo ugdymas įvairių dalykų pamokose per judesį ir scenos kalbą“, o spalio 30 d. vyko į stažuotę Panevėžyje. Ten mokytojai lankėsi Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijoje, kur gilinosi į gimnazijos kaip atviros, augančios ir auginančios ugdymo įstaigos koncepciją. Vėliau laukė išvyka į STASYS MUS.E.UM – šiuolaikinio meno muziejų, kuriame „gyvena“ žinomo lietuvių dailininko, grafiko, režisieriaus Stasio Edrigevičiaus kūryba.

 

TŪM projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.

„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina #Europossocialiniofondoagentūra.

Kartu su #tūkstantmečiomokyklos.

#TŪM

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas