STEAM

STEAM veiklos 2022-2023 m. m

EDSTART ŠIAULIAI MAKEATHON JAM SESSION

Architektūros pagrindai

3D modeliavimas ir spausdinimas

STEAM veiklos 2021-2022 m. m.

Statome tiltus

Mokomės ne tik mes, bet ir iš mūsų

Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ dalyviai

Mokomės VUŠA STEAM centre

Mokytojos tarptautinės konferencijos dalyvės

STEAM programa „Šiluminių ir elektrinių procesų gamtoje pažinimas“

Gimnazistai – STEAM programos dalyviai

Robotų intelektas 2021

STEAM Lt tinklo penkiakovė

Trečiokai – STEAM programos dalyviai

STEAM programa „Darbas Adobe Photoshop“

Vilnius Tech „Ateities Inžinerija“


Steam ugdymo veiksmų planas 2020-2021 m.m. 

Steam ugdymo veiksmų 2018-2019 m.m. plano veiklų įgyvendinimas>>

Inžinerinės veiklos gimnazijoje 2019 metais>>

2020 M. ĮGYVENDINTOS STEAM VEIKLOS


2021 m. gegužės 13 d. 1 c kl. mokiniai bei mokytojos Daiva R. ir Zita B. dalyvavo Šiaulių STEAM centro nuotoliniu būdu MS Teams platformoje organizuotame susitikime su STEAM srities specialistu Dominyku Stonkumi. Renginio tema „Atsinaujinančios energetikos plėtra ir prijungimas“.


„ATEITIES INŽINERIJA“ IV-OJO SEZONO PAVASARIO SESIJA 2021 m. birželio 2 d. nuotoline forma lygiagrečiai 5 Zoom srautais vyko VILNIUS TECH NUOTOLINIO UGDYMO PLATFORMOS „ATEITIES INŽINERIJA“ IV-OJO SEZONO PAVASARIO SESIJA, kurioje dalyvavo bei pristatė projektus mūsų I-II kl. gimnazistai. Pristatyti ir aptarti darbai srityse: „MECHANIKA, ROBOTIKA IR TRANSPORTAS“ – „Temperatūros matuoklis su integruota vu funkcija“; „ATEITIES MIESTAS“ (tematika „Aplinkos apsauga“) – „Lauko baldas-suolelis iš panaudotų palečių“ ir „Garsą izoliuojanti sienos danga iš tekstilės atliekų“. Mokinius konsultuoja mokytojos Daiva R., Jūratė B. ir Jolita Š. Dėkojame gimnazistams už sukurtus ir dar kuriamus darbus. Džiaugiamės jų pasiekimais ir linkime toliau dirti bei tobulėti.


„ATEITIES INŽINERIJA“ IV-OJO SEZONO ŽIEMOS SESIJA 2021 m. kovo 5 d. nuotoline forma lygiagrečiai 5 Zoom srautais vyko VILNIUS TECH NUOTOLINIO UGDYMO PLATFORMOS „ATEITIES INŽINERIJA“ IV-OJO SEZONO ŽIEMOS SESIJA, kurioje dalyvauvo bei pristatė projektus mūsų I-II kl. gimnazistai. Pristatyti ir aptarti darbai srityse: „DIZAINO TECHNOLOGIJOS IR INOVACIJOS“; „FILMO KŪRIMAS“; „MODELIAVIMAS, STATYBA IR VERSLAS“; „MECHANIKA, ROBOTIKA IR TRANSPORTAS“. Mokinius konsultuoja mokytojos Daiva R.., Jūratė B. ir Jolita Š. Dėkojame gimnazistams už sukurtus ir dar kuriamus darbus. Džiaugiamės jų pasiekimais ir linkime toliau dirti ir tobulėti. Jūs šaunuoliai!

„Ateitis kūrybingų inžinierių sprendimuose (AKIS)“ 2020-11-16 pradedama įgyvendinti neformaliojo vaikų švietimo veikla „Ateitis kūrybingų inžinierių sprendimuose (AKIS)“. Mokiniai susipažino su „Ateities inžinerijos” tematikų sprendžiama problematika, medžiaga ir galimų projektų temomis bei priėmė sprendimus, kurioje tematikoje atliks projektinius darbus. Su gimnazistais dirbs ir juos konsultuos mokytojos Daiva R., Jolita Š., Jūratė B. ir VGTU dėstytojai, „Ateities inžinerijos“ konsultantai. Veiklose dalyvauja 45 mokiniai, kurie atlieka darbus tematikose: Naujo pramonės gaminio kūrimas; Aplinkos apsauga; Filmo kūrimas mobiliuoju įrenginiu; Roboto prototipo kūrimas; Dizaino technologijos ir inovacijos.


Spalio 20-21 dienomis 3 c kl. gimnazistai dalyvavo Šiaulių universiteto STEAM programoje „Detalių braižymas, simuliacija ir pagaminimas skaitmeninio programinio valdymo įrenginiais“. Programa skirta susipažinti ir suteikti žinių apie detalių braižymą specialiomis programomis, detalių simuliaciją, staklių valdymą ir derinimą, detalių pagaminimą skaitmeninio programinio valdymo įrenginiais. Dėkojame lektoriui Vitalijui Skačkovui už dalijimąsi patirtimi ir žiniomis.


PROJEKTŲ PRISTATYMAI

Spalio mėn. 2 c kl. gimnazistai dalyvauja Šiaulių universiteto STEAM programoje „Bioindikaciniai aplinkos tyrimai pagal titnagdumblius ir žiedadulkes“. Pagrindinis programos tikslas – suteikti besimokantiesiems galimybę įgyti bioindikacinių tyrimų ir darbo laboratorijoje pagrindų. Darbas vyksta ekosistemoje ir laboratorijoje. Programa pagilins mokinių žinias apie tyrimo planavimą ir atlikimą nuo mėginių paėmimo iki rezultatų interpretavimo. Dėkojame dėstytojui Martynui Kazlauskui už dalijimąsi patirtimi ir žiniomis.


2020-10-08 dalyvavome VGTU nuotolinio ugdymo platformos „Ateities Inžinerija“ trečiojo sezono kūrybinių darbų pristatyme. Gimnazistai pristatė darbus 4 tematikose: Dizaino technologijos ir inovacijos „Šviestuvai iš antrinių žaliavų“ (Emilė, Kamilė, Laura); Ateities miestas: Aplinkos apsauga „Baldai iš knygų“ (Vaimindas, Šandaras, Ailandas); Biomedicinos inžinerija „Praėjimo kontrolė“ (Gytis, Eimantas, Edvinas, Paulius); Android mobiliųjų įrenginių programavimas „Evakuacijos planas“ (Mikas, Gintas).


2020 m. birželio 10, 12 d. nuotoliniu būdu per ZOOM programą vyko dalykinių ir inžinerinių projektų pristatymai. Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos antrokams bei mokytojams buvo pristatyti šie inžineriniai projektai:

  1. 3D spausdintuvas (Modestas Stravinskas 4 b kl.)
  2. Bioninė ranka (Vilius Malmiga, Tautvydas Lukoševičius 2 c kl.)
  3. Praėjimo kontrolė (Edvinas Ežerskis, Gytis Užkuraitis, Paulius Ruibys 3 c kl, Eimantas Toleikis 2 d kl.)
  4. Filmo kūrimas mobiliuoju įrenginiu (Vakaris Toleikis, Kajus Vizoris 2 d kl.)
  5. Android programėlių kūrimas „Gimnazijos evakuacijos žemėlapis“ (Mikas Montvilas 2a kl., Gintautas Kazanavičius 2 b kl.)
  6. Baldai iš knygų (Ailandas Ivoškis, Šandaras Arlauskas, Vaimindas Macijauskas, Emilija Baltrušaitytė 2 c kl.)
  7. Lempos dizainas (Judita Jovarauskaitė, Lėja Linkevičiūtė, Ema Balčiūnaitė 2 c kl.)
  8. Filmukas (Deividas Gedvilas, Lukas Morkūnas 2 c kl.)

 

 

VGTU NUOTOLINIO UGDYMO PLATFORMOS „ATEITIES INŽINERIJOS“ PAVASARIO SESIJA

2020-06-02 vyko VGTU nuotolinio ugdymo platformos „Ateities inžinerijos“ pavasario sesija i-oji dalis.     Tematikoje „3D spausdintuvo konstravimas“ mūsų gimnazistas Modestas Stravinskas (IV b KL.) pristatė projektinį darbą „Atspausdintas 3D spausdintuvas“. Vadovė – informacinių technologijų mokytoja metodininkė Daiva Railienė.

 

AI PLATFORMOS VEIKLA

2020-04-30 vyko nuotolinis susitikimas su VGTU „Ateities inžinerijos“ komanda. Mokytojos Daiva Railienė ir Jūratė Burneikienė atstovavo mūsų gimnaziją. Susitikimo metu buvo derinama tolimesnė projektinių darbų atlikimo, jų pristatymo eiga, tariamasi dėl renginių datų. Nutarėme, kad projektinius darbus pristatysime rudenį.


Vasario 27 dieną grupė 2-4 klasių gimnazistų, lydimi informacinių technologijų mokytojos Daivos R. ir technologijų mokytojos Jūratės B. vyko į VGTU „Ateities inžinerijos“ žiemos sesijos projektinių darbų pristatymą – peržiūrą. Modestas (4b kl.) pristatė savo projektinį darbą „Dance Pad“. Po pristatymo projektinių darbų vadovas L. Krūgelis pasakė daug gražių žodžių apie Modesto darbą, jam paantrino ir fakulteto dekanas.
Aistė (4b kl.), Benas ir Povilas (3c kl.) pristatė projektinį darbą „Mokomoji priemonė braižybos pamokoms“. Mūsų gimnazistų darbas buvo puikiai įvertintas. Vakaris (2d kl.) dalyvavo filmų kūrimo dirbtuvėse. Peržiūrėjo kitų dalyvių sukurtų filmų pradines versijas, išklausė pastabas, patarimus, pasidalino mintimis ir idėjomis su dėstytoju R. Ruokiu. Vilius, Tautvydas (2d kl.) ir Gytis, Edvinas, Povilas (3c kl.) dalyvavo bioinžinerijos dirbtuvėse, montavo savo projektinius darbus, konsultavosi su dėstytojais G. Jonaičiu ir D. Lušiu. Gintautas ir Mikas (2b kl.) dalyvavo dirbtuvėse Android mobiliųjų įrenginių programavimas, pristatė, ką atliko, konsultavosi dėl tolimesnės projektinio darbo eigos.
Gimnazistai, pristatę pabaigtus kūrybinius darbus gavo pažymėjimus ir atminimo dovanas.
Kitiems linkime atkaklumo ir sėkmės pabaigiant pradėtus projektus. Lauksime jų pristatymų pavasario sesijoje.
IT mokytoja Daiva Railienė

 

Vasario 17 d. Didždvario gimnazijoje vyko XVI matematikos ir informacinių technologijų mokytojų respublikinė metodinė konferencija „Matematikos ir IT mokymas STEAM kontekste“. Konferencijoje dalyvavo technologijų mokytoja J. Burneikienė ir IT mokytoja D. Railienė. Mokytojos pristatė gimnazistų projektinių darbų stendinį pranešimą. Pristatyti tarptautinio Erasmus KA2+ programos projekto „MET inside the class” („Matematika, inžinerija, technologijos klasėje“) dalyvių projektiniai darbai ir VGTU projekto „Ateities inžinerija“ projektiniai darbai. Mokytojų parengtas straipsnis publikuotas metodiniame konferencijos leidinyje.


 

2019 m. kovo mėn. gimnazija tapo kandidate į STEAM tinklo narius. Norėdama tapti STEAM tinklo nare, mokykla: užpildė STEAM tinklo mokyklos anketą; sukūrė mokyklos STEAM veiksmų planą, numatydama galimybes jį įgyvendinti; vienus metus, konsultuodamasi su pasirinkta jau STEAM tinkle esančia mokykla (Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija), sėkmingai įgyvendino veiksmų planą.

2020 m. sausio mėn. gimnazija tapo visaverte STEAM tinklo nare.

 


„Ateities inžinerija“ – tai tęstinis Vilniaus Gedimino technikos universiteto projektas Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijoje. Jo metu mokiniams organizuojamos kūrybinės dirbtuvės. Tokio pobūdžio veiklos, bendradarbiaujant gimnazijai ir universitetui, vykdomos jau trečius metus. Mokiniai, atlikę įvairias užduotis, gauna VGTU klasės baigimo pažymėjimą, kuris suteikia daugiau galimybių stojant mokytis. Šiandien dirbtuvėse dalyvauja dėstytojai: doc. L. Krūgelis, tema „Dizaino technologijos ir inovacijos“, lekt. Donatas Lukšys, tema „Biomedicinos inžinerija“, inž. Mantas Makulavičius tema „Roboto prototipo kūrimas (Arduino ir kt.)“, doc. Daiva Makutėnienė,- „Gaminio modeliavimas“ (AutoCAD, Fusion 360, SolidWorks), Mantas Lipnickas, -„ Android“ programėlių kūrimas, lekt. R. Ruokis ,- „Filmo kūrimas mobiliuoju įrenginiu“. Mokinius įkvepia dėstytojų pasakojimai, kokiu keliu jie atėjo iki inžinerijos, kokių gebėjimų, savybių reikia, norint sukurti inovatyvius, šiuolaikiškus ir ateityje pritaikomus produktus. Nemažai dėmesio skirta etikai, kuriant ir valdant dirbtinį intelektą. Šį kartą veiklose dalyvauja ne tik šalkauskiečiai, bet ir svečiai iš Sedos V. Mačernio gimnazijos bei Ragainės progimnazijos.
Svarbu paminėti ir tai, kad į „Ateities inžinerijos“ projektą įtraukti ir mokytojai, kurie savo kompetencijas gilina seminaruose, o gautas žinias pritaiko pamokose. Inžineriniai procesai tampa kasdienine mūsų gimnazijos veikla.

Akimirkos>> 


Sausio 25 dieną gimnazijoje vyko VGTU Ateities inžinerijos Kūrybinės dirbtuvės. Jose dalyvavo mūsų ir Mažeikių rajono Sedos gimnazijos gimnazistai. Darbas vyko Robotikos, 3D gaminio projektavimo ir Video klipų kūrimo sekcijose. Dėstytojai Ginataras Jonaitis, Daiva Makutėnienė ir Artūras Kavaliauskas gimnazistus supažindino su naujomis programomis, atskleidė jų galimybes, pademonstravo ką galima sukurti įvairiose srityse. AI Kūrybines dirbtuves organizavo ir jose dirbo mūsų gimnazijos mokytojai Jūratė Burneikienė, Daiva Balčiūnienė, Zita Bagamulskienė, Jolita Šlivinskienė, Daiva Railienė ir Sedos gimnazijos mokytoja Laima Steponkevičienė.

Dėkojame VGTU dėstytojams už galimybę susipažinti su naujomis programomis, jas išbandyti, už įdomų ir nuoširdų darbą su gimnazistais.

Akimirkos>>


2019-11-08 mūsų gimnazijoje vyks kūrybinės VGTU Ateities inžinerijos (AI) dirbtuvės. Dirbtuvių metu VGTU dėstytojai ves užsiėmimus mokiniams pagal pasirinktas tematikas (3D gaminio, Android, Arduino, Gaminio dizaino, Filmų kūrimo, Biomedicinos inžinerijos). Kartu su mūsų gimnazistais mokytis Sedos gimnazijos ir Ragainės progimnazijos mokiniai.

 


2016 m. liepos mėn. 4 d. VGTU ir S.Šalkauskio gimnazija pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Taip mūsų gimnazijoje susikūrė VGTU klasė.

Darnus mokytojų Daivos Railienės, Aušros Narmontienės, Almos Niauronienės, Lolitos Dzidolikienės ir gausus 3 e, b kl. mokinių būrys kibo į darbą. Per 2016 – 2017 m.m nemažai nuveikėme. Vykome į VGTU klausytis paskaitų, atlikti įvairių laboratorinių darbų, inžinerinės laboratorijose stebėjome bandymus. Šiauliuose lankėme VGTU infomobilią laboratoriją ir laimėjome kulinarinę pamoką. Organizavome Šiaulių apskrities makaronų tiltų varžybas ir laimėjome galimybę statyti tiltą Lietuvos čempionate „Makaronų tiltai 2017“ moksleivių finale.

VGTU klasė tęsia darbą ir šiais mokslo metais. Prie jau dabartinių ketvirtokų prisijungia ir jaunesni mokiniai.

2017 m. spalio mėn. 27d. nekantriai laukiame svečių iš VGTU. Pas mus įsikurs Ateities inžinerijos kūrybinės dirbtuvės.

Tikrai statysime makaronų tiltus, važiuosime į VGTU klausytis matematinio modeliavimo paskaitos, atlikti fizikos, chemijos, inžinerinės grafikos laboratorinių darbų, stebėsime įvairius inžinerinius ir ne tik bandymus moderniose laboratorijose.


2018 rugsėjo 19 d. mokytojos Lolita Dzidolikienė, Aušra Narmontienė ir Alma Niauronienė vyko į Vilnių pasitarti dėl VGTU klasės veiklų. Jos dalyvavo seminare, klausėsi Valerijos Bernotienės, stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro direktorės, Gabijos Čeledinaitės, karjeros konsultantės, Gretos Nekrošiūtės ir Audronės Matulytės, Užsienio ryšių direkcijos konsultančių, Astos Ranonytės, NEC egzaminų centro vedėjos, Viktorijos Čeikutės, stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro konsultantės, teikė pasiūlymus diskusijoje.
Keletas skaičiukų iš seminaro:
• VGTU yra tarp 2,1 % geriausių pasaulio universitetų;
• 2017 – 2018 m. m. VE laikyti prašymus pateikė 32 572 abiturientai. Iš jų 248 pasirinko brandos darbą, bet tik 152 darbai buvo įvertinti ir už tai prie stojimo balo pridėta 0,25.
• Atvirų durų diena VGTU yra 2018 m. spalio 11.
• Lietuvoje yra 24 VGTU klasės mokyklose ( ir mes tame tarpe)