Prisikėlimo aikštės skvere sužibo žodis LAISVĖ

„1991-ieji… Sausio 13-oji…

Šimtai tūkstančių Lietuvos žmonių iš mažų kaimelių ir didelių miestų, apsiginklavę ne šautuvais, ne kardais, o dainomis ir giesmėmis, pėsti ir važiuoti  skubėjo prie Parlamento rūmų ir televizijos bokšto Vilniuje. Skubėjo dėl švento tikslo – apginti Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.

Visoje Lietuvoje skambėjo viltingi žodžiai: „…Tai dar ne vakaras, tai tik ilgas stebuklo laukimas.“

Tokiais žodžiais prasidėjo mūsų gimnazijos organizuota tradicinė miesto mokinių pilietinė akcija „Laisvė“, į kurią su žvakutėmis rankose susirinko apie 250 jaunųjų šiauliečių iš 26 miesto ugdymo įstaigų.

Akcijos dalyvius pasveikino ir palinkėjo puošti savo šalį gerais darbais Šiaulių miesto savivaldybės mero pavaduotojas Egidijus Elijošius. Mintimis apie tai, ką Sausio 13-oji reiškia jaunajai kartai,  pasidalino mūsų gimnazijos trečiokė, Šaulių organizacijos narė Miglė J. Po tylos minutės žuvusiems atminti aikštėje sužibo žodis LAISVĖ…

Dėkojame „Juventos“ progimnazijos chorui ir jų vadovei Loretai Mikutienei už dainas, mokiniams ir mokytojams – už aktyvų dalyvavimą, o visiems –  už buvimą kartu.

 

https://www.facebook.com/gimsalkauskio/photos/pcb.5328183107209280/5328175813876676