Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) prašymas

Daugėjant COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) nustatomų atvejų Šiaulių apskrityje, gali pailgėti laikas kol su ligoniu susisieks NVSC specialistai. Todėl, prašome, gavus teigiamą PGR tyrimo dėl COVID-19 ligos rezultatą asmeniui ar jo nepilnamečiam vaikui, nedelsiant savarankiškai užpildyti anketą NVSC interneto puslapyje, adresu https://atvejis.nvsc.lt ir taip prisidėti prie operatyvaus infekcijos plitimo stabdymo.

Anketa skirta epidemiologinei informacijai apie COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) užsikrėtusius žmones rinkti ir naudojama siekiant stabdyti koronaviruso plitimą. Anketoje nurodę tik didžiausios rizikos sąlytį turėjusius asmenis, t. y. savo šeimos narius, kitus kartu gyvenančius asmenis ir pateikę kitą svarbią epidemiologinę informaciją apie save, asmenys prisideda prie greitesnio riziką užsikrėsti turėjusių asmenų informavimo, jų izoliavimo. Tokiu būdu efektyviai stabdomas viruso plitimas visuomenėje bei padedama operatyviau išsiaiškinti galimas viruso plitimo vietas bei užsikrėtimo aplinkybes.

Jeigu COVID-19 patvirtinta asmeniui ir jo nepilnamečiui vaikui, reikia pildyti atskiras anketas – vienoje pateikti duomenis apie save, kitoje – apie vaiką, nurodant jo asmens duomenis, galima naudoti tą patį telefono numerį.

Informaciją, ką daryti susirgus, galima rasti čia: https://nvsc.lrv.lt/lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/kaip-elgtis-gavus-teigiama-tyrimo-rezultata