Virtualus „Erasmus+“ KA229 projekto susitikimas „Laikas iššūkiams su robotais!“ („Challenge Time With Robots!“)

Birželio 7-11 dienomis vyko paskutinis  ERASMUS+ KA229 tarptautinio projekto “MET (Math, Engineering, Technology) Inside the Class” („Matematika, inžinerija, technologijos klasėje“) partnerių susitikimas. Virtualų susitikimą organizavo Italijos partneriai, o dalyvavo mūsų gimnazijos komanda bei kiti projekto partneriai iš Portugalijos, Turkijos, Lenkijos.  Mūsų gimnazijai atstovavo 14 gimnazistų, pavaduotoja ugdymui J. Butkuvienė ir mokytojos D. Railienė, J. Ribikauskienė.

Šis susitikimas buvo skirtas įgyvendintų projekto veiklų pristatymui. Didžiausias iššūkis buvo sukonstruoti LEGO EV3 MINDSTORMS robotus pagal aprašytas užduotis ir juos suprogramuoti, nes buvo galima susitikti tik neformalioje veikloje mokykloje ir tik keliems mokiniams vienu metu. Bet iššūkis buvo įveiktas J. „GYRO BOY“, „ROBOT SOCCER“, „TANKBOT“, „MINDCUB3R“ ir kiti robotai buvo  sukurti naudojant atstumo ir pokrypio jutiklius, spalvų atpažinimo sensorius, jiems buvo parašytos programos, kad tiksliai atliktų kas užduota. Visa veikla kitiems projekto dalyviams pristatyta trumpais video filmukais. Paskutinę projekto susitikimo dieną gimnazistai pristatė ką papildomai sukūrė įgyvendindami projektą: sukurti šviestuvų gaubtai, lauko baldai iš panaudotų palečių, „Temperatūros matuoklis su integruota vu funkcija“ ir kiti darbai. Pastarasis antrokių gimnazisčių Evelinos ir Emilijos darbas sulaukė didžiausio susidomėjimo. Joms rugsėjo 1 dieną bus įteikti simboliniai paskatinamieji prizai su Erasmus+ ir mūsų gimnazijos logo („Powerbank“ su saulės baterijomis) už jų inžinerinį darbą.

Džiugu, kad pandemijos metas ir karantinas nesutrukdė sėkmingai įgyvendinti projektą, susirasti naujų draugų, partnerių ateities projektams, patobulinti ne tik akademines žinias, bet ir bendrąsias kompetencijas, įgyti praktinių įgūdžių, „prisijaukinti“ robotiką, 3D spausdintuvą, Arduinus, suprasti ekologijos ir tvarumo naudą.

Jurgita Ribikauskienė,

Projekto koordinatorė

Projekto veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

 

Informacija abiturientams

Stojimo ir priėmimo klausimais konsultuoja gimnazijos karjeros konsultantė Dovilė Gulbinskienė. Vyksta nuotolinės konsultacijos. Dėl jums tinkamo laiko konsultacijai, rašyti asmeniškai messenger žinute Dovilei…

STEAM programa „Darbas Adobe Photoshop“

Gegužės-birželio mėn. II-III kl. gimnazistų grupė mokėsi pagal STEAM programą „Darbas Adobe Photoshop programa: nuotraukų redagavimas, montažas bei judančių paveikslėlių kūrimas“, Šiaulių profesinio…