Prasidėjo STASIO ŠALKAUSKIO  IŠMINTIES ŠVENTĖS 2020  renginiai

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos konferencijų salėje vyko pirmasis renginys iš STASIO ŠALKAUSKIO IŠMINTIES ŠVENTĖS 2020 renginių ciklo – prof. Vytauto Sirtauto (1921-2008), Stasio Šalkauskio premijos laureato, mokslo studijos „Veiksmažodinis tarinys dabartinėje lietuvių kalboje“ sutiktuvės. Visiems besirenkantiems į renginį mūsų gimnazijos savanoriai dalino knygų skirtukus, kuriuos praėjusiais metais vykusiame miesto mokinių knygų skirtukų konkurse „STASIO ŠALKAUSKIO IŠMINTIES ŠVENTĖ“  komisija pripažino geriausiais (autorės – Emilija Najulytė, „Juventos“ progimnazija, Amanda Jankauskaitė, Stasio Šalkauskio gimnazija, Guoda Ozolaitė, Juliaus Janonio gimnazija). Renginyje dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokytojai, nes gimnazijos ryšys su Sirtautų šeima – labai glaudus. Mokinių mylima mokytoja Jūratė Sirtautienė daug metų dirbo mūsų mokykloje. Mūsų mokyklą baigė Jūratės  ir Vytauto  Sirtautų dukra ir sūnus. Neretas svečias mokykloje būdavo ir prof. Vytautas Sirtautas, todėl , minint mokyklos 70-ąjį mokyklos jubiliejų, buvo įsteigta vardinė Sirtautų klasė.

Mokslo studiją „Veiksmažodinis tarinys dabartinėje lietuvių kalboje“  pristatė knygos rengėjai – buvę ir esami Šiaulių universiteto dėstytojai – mokslo darbuotojai. Kalbėjo ir prof. Vytauto Sirtauto žmona, mūsų mokyklos buvusi mokytoja Jūratė Sirtautienė, o Šiaulių miesto mero pavaduotojas Egidijus Elijošius išreiškė mintį, kad galbūt ateityje greta STASIO ŠALKAUSKIO IŠMINTIES ŠVENTĖS švęsime ir VYTAUTO SIRTAUTO IŠMINTIES ŠVENTĘ.

Ačiū Kornelijai už įamžintas akimirkas