Ateities inžinerijos kūrybinės dirbtuvės

„Ateities inžinerija“ – tai tęstinis Vilniaus Gedimino technikos universiteto projektas Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijoje. Jo metu mokiniams organizuojamos kūrybinės dirbtuvės. Tokio pobūdžio veiklos, bendradarbiaujant gimnazijai ir universitetui, vykdomos jau trečius metus. Mokiniai, atlikę įvairias užduotis, gauna VGTU klasės baigimo pažymėjimą, kuris suteikia daugiau galimybių stojant mokytis. Šiandien dirbtuvėse dalyvauja dėstytojai: doc. L. Krūgelis, tema „Dizaino technologijos ir inovacijos“, lekt. Donatas Lukšys, tema „Biomedicinos inžinerija“, inž. Mantas Makulavičius tema „Roboto prototipo kūrimas (Arduino ir kt.)“, doc. Daiva Makutėnienė,- „Gaminio modeliavimas“ (AutoCAD, Fusion 360, SolidWorks), Mantas Lipnickas, -„ Android“ programėlių kūrimas, lekt. R. Ruokis ,- „Filmo kūrimas mobiliuoju įrenginiu“. Mokinius įkvepia dėstytojų pasakojimai, kokiu keliu jie atėjo iki inžinerijos, kokių gebėjimų, savybių reikia, norint sukurti inovatyvius, šiuolaikiškus ir ateityje pritaikomus produktus. Nemažai dėmesio skirta etikai, kuriant ir valdant dirbtinį intelektą. Šį kartą veiklose dalyvauja ne tik šalkauskiečiai, bet ir svečiai iš Sedos V. Mačernio gimnazijos bei Ragainės progimnazijos.
Svarbu paminėti ir tai, kad į „Ateities inžinerijos“ projektą įtraukti ir mokytojai, kurie savo kompetencijas gilina seminaruose, o gautas žinias pritaiko pamokose. Inžineriniai procesai tampa kasdienine mūsų gimnazijos veikla.

Akimirkos>> 

Direktoriaus komandiruotė

2019-12-13 gimnazijos direktorė Loreta Tamulaitienė išvyksta į komandiruotę. Ją vaduos neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Irena Kiltanavičienė.

Direktoriaus komandiruotė

2019-11-22 gimnazijos direktorė Loreta Tamulaitienė išvyksta į komandiruotę. Ją vaduos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jūratė Butkuvienė.

Direktoriaus komandiruotė

Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos direktorė Loreta Tamulaitienė 2019-11-28 vyks į projekto „Lyderių laikas 3“ regioninį forumą. Ją  vaduos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jūratė Butkuvienė.