Pasimatuotos kinologo, programuotojo, psichologo, farmacininko profesijos

Sausio 21 d., būrys gimnazistų lankėsi Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariate ir susipažino su KINOLOGO profesija. Turėjom labai prasmingą popietę su kinologu Mariumi ir jo komandos nariais. „Sužinojome, kaip yra dresuojami šunys, kaip jie atskiria narkotines medžiagas, taip pat rodė šuns puolimą ir reagavimą į komandas. Sužinojome, jog Šiaulių kinologijos kolektyvą sudaro 6 žmonės ir koks įdomus bei prasmingas jų darbas”. Fausta, 4 kl. „Sužinojom, jog reikia mažiausiai trijų metų, kad jie paklustų ir vykdytų komandas: ieškotų narkotinių medžiagų, padėtų rasti žmogų; padėtų sugauti bėglius ir kt.”. Gabrielė, 3kl. „Sužinojome, kaip testuojami šunys, ar bus tinkami tarnybai”. Goda, 3 kl.
Kita išbandyta profesija-programavimas UAB ROL Lithuania. Įmonėje lankėsi ir su programuotoju Evaldu bendravo Gabija, Žygimantas (4b), Emilija (4c) ir Vilius (1c). „Labai įdomu, dabar dar geriau suprantu, kaip atrodo tipinė programuotojo darbo diena. Buvo įdomu pamatyt, ką jie padarė naudodami raspberry pi, arba kaip indeksuoja duomenų bazes arba, kad ir sužinot kokiom kalbom programuotojas pats programuoja”. Gabija, 4kl. „Aš ėjau ten norėdama tiesiog apsispręsti ar aš norėsiu tokio darbo ar panašaus į jį. Ir aš apsisprendžiau :)”. Emilija, 4kl.
Ieva (4c) ir Kornelija (2d) UAB vaistinėje „Valerijonas” matavosi farmacininko profesiją.
O dar vienas tikslinės grupės būrys jau trečią trečiadienį keliavo į VšĮ Socialinių inovacijų centrą ir dalyvavo praktiniuose savipažinimo užsiėmimuose bei susipažino su psichologo profesija. „Centre atliekame savęs pažinimo užduotis, aptariame emocijas. Užsiėmimuose sužinome kaip atsipalaiduoti. Mokomės nukreipti blogas mintis, įsiklausyti į savo kūną…”. Greta, 4kl. Šiandien dalyvavome užsiėmime „Emocijų atpažinimas ir išlaisvinimas”. Labai įdomios užduotys, sužinojau apie save ir apie savo vidinius jausmus, apie kuriuos iki šiol net nepagalvodavau, šiandien sau įsivardijau”. Gabrielė, 4 kl. Su gimnazistais dirba psichologė, gimnazijos alumnė Aurelija Jankienė