Diskusija apie 15 metų Europos Sąjungoje –  su politologu L. Kojala

Sausio 25 d. gimnazijoje vyko Šiaulių miesto jaunimo neformali diskusija „15 metų Europos Sąjungoje jaunimo akimis“. Joje dalyvavo didžiulis būrys pilietiškų ir aktyvių mokinių iš  Simono Daukanto, Didždvario, Juliaus Janonio, Lieporių, ,,Saulėtekio“ , Šiaulių sporto ir Stasio Šalkauskio gimnazijų.

Savo įžvalgomis apie Europos Sąjungą pasidalino Jaunimo Europos komandos narė, Didždvario gimnazijos mokinė G. Katkutė ir mūsų gimnazijos Mokinių parlamento narys Dž. Šukys. Mokiniai, diskutuodami tarpusavyje bei dirbdami grupėse, aptarė svarbiausius su Lietuvos naryste ES susijusius klausimus: 15-os metų Lietuvos narystės ES pasiekimus ir naudą, Lietuvos Respublikos indėlį į bendrą ES gerovę, esmines problemas, susijusias su Europos Sąjungos ateitimi, artėjančius Europos Parlamento rinkimus bei balsavimo juose svarbą.

Mokinių diskusijas stebėjo ir apibendrino Rytų Europos studijų centro vadovas, politologas L. Kojala.

Diskusijos organizatoriai – Lietuvos užsienio reikalų ministerija, „Europe direct“ Šiaulių informacijos centras ir mūsų gimnazija.

Akimirkos