„Pasimatuotos” teisėjo bei teismo sekretoriaus, probacijos pareigūno profesijos

Lapkričio 17 d., 20 d., šeši trečiokai (Kornelija, Ieva, Marius, Edita, Gabrielė ir Tomas) lankėsi Šiaulių apygardos probacijos skyriuje ir matavosi pareigūno profesiją. „Dienotvarkė probacijos pareigūno yra aiškiai suplanuota. Darbas labai dinamiškas: ir kabinete, ir išvykimai, taip palaikomas ryšys su bendradarbiaujančiomis institucijomis; važiuojama tikrinti probuojamų žmonių į namus, stebėti, vertinti jų elgesį namuose. Intensyvaus profesinio veiklinimo metu mums parodė, kaip atrodo ir paaiškino, kaip atliekamas narkotikų tikrinimo testas, paaiškino apykojės veikimą, supažindino, kaip vyksta konsultacijos-pokalbiai. Kokia yra pareigūno darbo diena”. Kornelija, IIIkl.

„…žadame vasarą būti policijos rėmėjais. Įprastai nelaukiu pirmadienių, bet šįkart nekantrauju dar kartą ten apsilankyti ir dar daugiau sužinoti. Kai lankėmės probacijos skyriuje penktadienį ir bendravome su pareigūnais, gavome labai gyvenimiškų patarimų, kad gyvenime turime išsirinkti tai, kas patinka, nes jei dirbsi nemėgstamą darbą, tu kankinsiesi. Kad visada turi padaryti daugiau nei reikia, tik tada gali tapti sėkmingu.
Kad neturime kreipti dėmesio į žmones, kurie mums sako kitaip, negu tu pats tiki. Svarbiausia daryti tai, kuo pats esi šventai įsitikinęs, pareigūnai kalbėdami apie tai, mums pateikė labai daug motyvuojančių pavyzdžių. O tai užkrečia”. Edita, III kl.

„Intensyvus profesinis veiklinimas Šiaulių apygardos administraciniame tesime mums antrokėms, Godai, Ksenijai ir Emilijai, labai patiko, norėtųsi ten tik eit ir eit. Buvo be galo įdomu ir naudinga sužinoti apie teismą, struktūrą, pamatyti teisėjo, teismo sekretoriaus darbo dieną, taip pat darbo aplinką, sužinoti detaliau apie pačias pareigybes. Dalyvavome tiek, kiek galima, bylos nagrinėjime, buvo be galo įdomu patiems pamatyti, kaip viskas vyksta… . Išgirdome, kaip kylama karjeros laiptais”.