Šiaurės šalių bibliotekų savaitė gimnazijoje

Gimnazijoje vyko  jubiliejinės Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiai. Lapkričio 14 d. Šiaurės ir Baltijos šalyse 10.00, ,,Šviesos ir žodžio“ švente prasidėjo renginiai, kurių tikslas puoselėti  garsinio skaitymo ir pasakojimo tradiciją.  Šio projekto pagrindinis renginys – skaitymas balsu iš projekto organizatorių nurodyto jaunimui skirto teksto. 2016 – ųjų metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – ,,Ateitis Šiaurės šalyse“.

Buvo skaitomas tekstas iš apsakymo rinkinio, parašyto dešimties Grenlandijos rašytojų, piešiančių įsivaizduojamą ateities paveikslą  pavadinimu,,Allatta! 2040. (Rašyk! 2040). ,,Šviesos ir žodžio“ šventėje dalyvavo, skaitė  ir klausėsi apsakymo Deboros Hansen Kleist ,,Naftos stebuklas“ antrų klasių mokiniai ir lietuvių kalbos mokytojos: I. Martinkutė, R. Mikalauskienė, E. Naimavičienė ir D. Valeckienė. Įdomu  tai, kad šiam projektui kiekvienai temai skirtingų Šiaurės šalių dailininkai sukuria plakatus. Šių metų plakatą sukūrė suomių iliustratorius Ville Tietavainen. Tai nuostabi iliustracija savo gausia simbolika atspindinti šių metų garsiniam skaitymui siūlomų knygų tematiką. Lapkričio 15d.vyko plakatų, sukurtų Šiaurės šalių bibliotekų savaitei, parodos pristatymas. Jame buvo pakviesti dalyvauti trečių klasių gimnazistai, kurie mokosi grafinio dizaino (dailės mokytoja J. Šlivinskienė).  Mokiniai buvo susipažindinti su Šiaurės šalių dailininkų darbais, sukurtais šiam projektui, kurių pagrindinis vienijantis simbolis – knyga. Lapkričio 16d. 1a ir trečių klasių mokinius lietuvių kalbos mokytoja R. Mikalauskienė pakvietė parašyti ,,Laišką į ateitį.“ Neabejojame, kad bus įdomu gimnazistų mintis perskaityti po dešimties ar dar daugiau metų… Lapkričio 17 Nordplus Junior dvišalio  tarptautinio mainų projekto ,,Saulė ir vėjas. Kas dar? Alternatyvūs energijos šaltiniai – jų poveikis aplinkai ir ekonomikai“, vykdyto mūsų gimnazijoje ir Islandijoje 2012 metais, pristatymas. Dalyvavo IId klasės mokiniai, kurie gyvai diskutavo su švedų kalbos mokytoja J. Rimšaite, geografijos mokytoju P. Grybu ir BIC darbuotojomis R. Žemeckiene ir G. Laurutiene kaip galima tausoti aplinką ir būti atsakingais už civilizacijos ateitį. Lapkričio 18d. vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginių aptarimas, kuriame buvo įvertinta projekto nauda jos dalyviams.

Išminties diena kartu su Jumis!

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka kviečia visus šiauliečius – grupes ir pavienius gyventojus – dalintis Jums prasmingomis mintimis, liaudies išmintimi, sentencijomis, patarlėmis, posakiais,…