Užsiėmimas „Planuok savo karjerą atsakingai”

Kovo 12 d. gimnazijos karjeros centre viešėjo Šiaulių teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro skyriaus vyr.specialistė Edita Jocienė, kuri III kl. gimnazistams vedė užsiėmimą „Planuok savo karjerą atsakingai”. Mokiniai susipažino su situacija darbo rinkoje, karjeros planavimo etapais, profesinės karjeros galimybėmis, taip pat specialistė pristatė mokiniams įsidarbinimo galimybių barometrą ir naujovę – Lietuvos darbo biržos parengtą interaktyvų „Profesijų žemėlapį“, kuris sukurtas šių metų įsidarbinimo galimybių barometro pagrindu ir apimantis net 155 profesijų grupes.

Mokiniai kartu su specialiste diskutavo, kas galėtų padėti apsispręsti renkantis profesiją, aptarė dažniausiai kylančias psichologines problemas renkantis profesiją.

„Profesijų žemėlapis“ yra viešai skelbiamas Lietuvos darbo biržos interneto svetainės skiltyje „Darbo rinka“: http://www.ldb.lt/Informacija/DarboRinka/Puslapiai/Profesiju_zemelapis.aspx

„Užsiėmime buvo įdomu, suvokiau, jog svarbiausia pozityviai nusiteikti ir pasakyti sau „aš galiu”.

„Tikrai šaunu, kuomet bandoma mus padrąsinti ir įkvėpti, ieškant savo kelio”.

„Sužinojau, kur ieškoti informacijos apie paklausias profesijas. Pasidomėsiu, ar ten yra ir mano pasirinkta”.

„Sužinojau, kad darbdavys labiau kreipia dėmesį į asmenybę, ne į diplomą…, labai svarbu pasitikėti savimi, būti drąsiam”.

„Suvokiau, kad svarbiausia mokytis tai, ką mėgsti, siekti to, ko nori. Nesėdėti vietoje, o veikti ir mažais žingsneliais judėti link tikslo”.

„Svarbu domėtis pasirinkta studijuoti specialybe, atsižvelgti į savo norus, gabumus…Taip pat labai svarbu prasmingai leisti laisvalaikį, nes tai bus pliusas ir darbe”.

„Įdomiai pasakojo apie tai, kas turi įtakos specialybės pasirinkimui…, davė puikių patarimų ieškant darbo, renkantis profesiją…”.