Gimnazistai lankėsi parodoje „Studijos 2015“ ir Vilniaus universitete

Vasario 6 d. II-IV kl. mokinių grupė, lydimi mokytojų D. Gulbinskienės, R. Butkuvienės, V. Jonutienės, lankėsi žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2015”, kuri vyko Lietuvos parodų ir kongresų centre “LITEXPO”, Vilniuje. Gimnazistai domėjosi Lietuvos universitetų ir kolegijų siūlomomis specialybėmis, studijų sąlygomis, ieškojo atsakymų į sau rūpimus klausimus: kur stoti, kokią studijų programą pasirinkti, aiškinosi, kokios yra reikalingiausios profesijos ir amatai, norintieji bendravo su užsienio universitetų atstovais iš 13 įvairių šalių, dalyvavo renginiuose, seminaruose, susitikimuose su žymiais žmonėmis. Aplankius studijų mugę, ekskursija tęsėsi Vilniaus Universitete, fizikos fakultete. Ten gimnazistai susitiko su gimnazijos garbės galerijos nariu, prof. habil. dr. Kęstučiu Jarašiūnu, kuris mokiniams pristatė fakultetą, studijų programas, parodė laboratorijas, fizikos muziejų, nuvedė ir supažindino su Vilniaus universiteto biblioteka, MKIC skaityklomis (laisvalaikio, komunikacijos, tyliąja, technologijos mokslų ir kt.).

Kelionės akimirkos

„Vasario 6 dienos laukiau ne tik dėl to, kad tai buvo penktadienis, tądien važiavome į parodą „Studijos 2015”. Prieš kelionę negalėjau tiksliai įvardinti, ko iš jos tikiuosi, tačiau vyliausi, kad vienaip ar kitaip ji praturtins mano žinių bagažą. Neapsirikau. Iš LITEXPO išėjau pakylėta, turbūt dėl to, jog pradėjau jausti „pagrindą po kojomis“, galvodama apie ateities planus po mokyklos baigimo. Gavau visus atsakymus į rūpimus klausimus ir dar daugiau. O dabar laukia tik nuoširdus darbas siekiant savo svajonių. – Po apsilankymo parodoje, vykome į VU fizikos fakultetą. Šio vizito metu apmąsčiau vieną labai svarbų dalyką… Visai nesvarbu, kad nesupratau trečdalio pasakojamų dalykų apie kvantinę fiziką ar puslaidininkius, tačiau viena man tapo aišku bei siektina – kad ir ką gyvenime veikčiau, noriu, kad mano akyse žibėtų tokia pat ugnelė kaip ir fizikos fakultete sutiktų žmonių akyse ji žibėjo. – Po susitikimo VU fizikos fakultete turėjome išskirtinę galimybę patekti į naują, modernią VU biblioteką. Vos įžengus pro duris tapo aišku, kodėl šioje bibliotekoje dažnai trūksta vietų. 🙂 Nereali vieta! Turbūt ten vyraujanti „mokslo aura“ ir vilioja studentus iš viso Vilniaus. – Taigi, ši kelionė buvo labai naudinga, tad tikiuosi, kad ateinančios laidos taip pat turės galimybę ten nuvykti ir gauti atsakymus į visus rūpimus klausimus. :)”. Aistė, IV kl.

„Studijų paroda man buvo labai naudinga. Gavau galimybę gyvai sužinoti apie mano norimą studijuoti profesiją, palyginti universitetus. Įdomiausia tai, kad informacija gauni iš pirmų lūpų, iš tų, kurie jau tai išgyveno, kurie įstojo ir tikrai gerai žino, kaip ten viskas studijuojant iš tikrųjų. Labai patiko fizikos fakulteto dėstytojai, nors fizika man nesuprantamas dalykas, bet jie taip įdomiai pasakojo, kad tikrai klausiausi įdėmiai ir susidomėjau šviesos efektais. Pasirodo balta turi kelis atspalvius! Apie naująją Saulėtekio biblioteką galėčiau rašyti ir rašyti… Tikrai eisiu ten mokytis savo norimo dalyko! Ačiū už galimybę praplėsti savo žinias :)”. Giedrė, IV kl.

„Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę nuvykti į parodą „Studijos 2015” ir pabendrauti su įvairiausiais žmonėmis, susipažinti su įvairiomis profesijomis, kitas net pamatyti realiai. Žmonės atsidavę savo darbui, studentai be galo draugiški ir noriai atsakė į visus rūpimus klausimus, kalbėjo nuoširdžiai ir kantriai. VU Fizikos fakultete išgirdau daug negirdėtų terminų ir visokiausių įmantrių sąvokų ir supratau, kiek daug gyvenime dar nemoku ir kaip viskas yra įdomu. Garsiojoje VU  Saulėtekio Bibliotekoje pamačiau, kad žmonės tikrai mokosi.. ir daug. Visi susikaupę ir gyvenantys savame pasaulėlyje. Biblioteka suteikia visas sąlygas ramiai ir be streso mokytis 24h per parą. Naudinga ir išmani vieta..”. Monika, IV kl.

„Paroda labai patiko, džiaugiuosi, kad važiavau. Ten daug naudingos informacijos, daug savos srities specialistų, su kuriais gali pasišnekėti asmeniškai, paklausti, kokie klausimai yra aktualūs. Visiems giriu parodą “Studijos 2015”, ir sakau, kad, tegul gailisi, kad nevažiavo ir nedalyvavo… Lankyta biblioteka  irgi paliko labai didelį įspūdį, nes pirmą kartą buvau tokioje…”. Justė, III kl.

„Apsilankymas Litexpo buvo naudingas, nes padėjo apsispręsti dėl pasirinkimo pačios specialybės, bei, kur galiu ją studijuoti. Taip pat sužinojau, kuriame Lietuvos universitete, mano norimos studijos įvertintos geriausiai. Labai patiko VU biblioteka. Didelį įspūdį paliko tiek išorė, tiek vidinė bibliotekos aplinka. Studijų metu pati norėčiau ten mokytis :)”. Indrė, III kl.

“Ačiū labai už ekskursiją į litexpo universitetų parodą, man ji buvo labai naudinga ir įdomi. Pabendravau su universitetų ir kolegijų studentais, jie man suteikė labai daug informacijos apie mane dominančias studijų programas. Tikrai buvo verta važiuoti. :)”. Laima, IV kl.

„Geriau susipažinau su KTU, labai patiko pokalbis su vienu iš jų studentų, vaikinas puikiai pristatė tiek universitetą, tiek geriausią kelią renkantis studijas ir svajonių profesiją”.  Monika, III kl.