Karjeros centras informuoja

Gimnazistai vandentvarkos muziejuje

Spalio 15 d. II d klasės mokinių grupė, lydimi klasės vadovės, lankėsi Šiaulių m. Vandentvarkos muziejuje. Gimnazistai susipažino su muziejaus istorija, sužinojo, jog bokštas pradėtas statyti 1939 m. Hitlerinės okupacijos metais vandentiekio bokšto statyba buvo nutraukta. Su pertraukomis bokšto statyba užtruko devynerius metus, iki 1948 metų. Taip pat gimnazistai išsiaiškino bokšto aukštį, patys išmatavo apimtį iš išorės, skersmenį iš vidaus. Apžiūrėjo muziejaus ekspoziciją, kur relikvijos byloja ne tik apie vandentiekio ir nuotakyno statybos eigą, bet ir apie dalį Šiaulių miesto istorijos, apžiūrėjo įdomius eksponatus: įrankius, prietaisus, įrenginių maketus.

Savarankiško gyvenimo pradžia – ne tik laisvė, bet ir atsakomybė

Spalio 16 d. gimnazijoje viešėjo „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto vadovė Odeta Bložienė, kuri trečiokus supažindino su svarbiausiais sprendimais ir finansiniais iššūkiais, kurie laukia būsimų studentų, aptarė finansinius prioritetus skirtinguose gyvenimo ciklo etapuose bei pristatė ir paaiškino pagrindinius asmeninių finansų valdymo principus.

“Maždaug dviem trečdaliams studentų, pradedant studijas aukštojoje mokykloje, tenka išvykti iš gimtojo miesto ir tėvų namų. Staiga ateina suvokimas, jog dantų pasta vonioje, pienas šaldytuve ir net skalbimo milteliai ne tik kainuoja, bet ir savaime neatsiranda. O kur dar mokesčiai už būstą, mokslą ir studijų paskolos, ir…pradėjus savarankišką gyvenimą nustembama, kaip brangu yra savarankiškai gyventi ir dar – kaip sunku yra taupyti…”. Apie tai ir dar daug daugiau sužinojo gimnazistai, dalyvavę susitikime su Swedbank“ Asmeninių finansų instituto vadove O. Bložiene.

“Susitikimas buvo naudingas, privertė pagalvoti apie ateitį, po šios pamokos nusprendžiau pati pradėti taupyti po truputį, su tėvais susitariau, kad būtų naudingiau kas mėnesį jog duotų man kišenpinigius ir taip pratintų prie to kas laukia ateity. Užsiėmimas tikrai pravertė :)”.

Labai dėkojame viešniai ir visiems dalyvavusiems.