Karjeros centras informuoja

Spalio 9 d. trečių klasių gimnazistai, lydimi karjeros konsultantės, dalyvavo baigiamojoje projekto „Aš pats atsakingas už savo profesijos pasirinkimą“ konferencijoje, kuri vyko Šiaulių verslo inkubatoriuje.

Konferencijoje pasisakė skirtingų sričių atstovai (verslo įmonių, švietimo įstaigų, jaunimo organizacijų), bei atskleidė profesijos pasirinkimo svarbą, skatino planuoti savo karjerą, informavo apie mokymosi visą gyvenimą galimybes. Gimnazistai sužinojo su kokiais iššūkiais susiduria jauni žmonės, pradedantys planuoti savo karjerą; turėjo galimybę užmegzti kontaktus su įmonių, įstaigų atstovais, kitais renginio dalyviais.

Konferenciją organizavo asociacija „JCI Šiauliai“, įgyvendindama profesinio orientavimo projektą „Aš pats atsakingas už savo profesinį kelią“.

Viso projekto metu skirtingos, tikslinės gimnazistų grupės dalyvavo 5 mokymuose – seminaruose „Pardavimo dialogas: kaip pristatyti save efektyviai“, „Profesionaliai parengtas CV ir motyvacinis laiškas – tiesiausias kelias į darbo pokalbį“, „Tinginystės spalvos“, „Pokalbis dėl darbo: darbdavio ir kandidato dialogas“ su darbine sesija – darbo pokalbio simuliacija, „Emocinis intelektas, jo reikšmė bendraujant ir bendradarbiaujant bei ugdymo gairės“.

STARTAVO PROJEKTAS „JAUNŲJŲ ŽURNALISTŲ MOKYKLA BIBLIOTEKOJE”

Spalio 9 d. startavo projektas „Jaunųjų žurnalistų mokykla bibliotekoje”. Projekte dalyvauja keturios ir mūsų gimnazijos trečiokės. Jaunųjų žurnalistų mokykloje gimnazistai ugdys ir tobulins publicistinius, kalbinės raiškos gebėjimus, komunikacijos, argumentacijos įgūdžius, žinių visuomenei būdingą informacinę kultūrą, susipažins su aktualiomis šalies problemomis, Šiaulių miesto kultūriniu gyvenimu, užmegs kūrybinius ryšius, geriau pažins bei patikrins save. Turės galimybę rašyti, kurti, fotografuoti, publikuoti savo straipsnius vietinėje spaudoje, el. erdvėje, būtui matomu ir girdimu! Projekto metu numatomi 8 susitikimai: teorinės paskaitos, praktiniai užsiėmimai, diskusijos, konsultacijos su žymiu fotografu, žurnalistu R. Parafinavičiumi, žymiu Lietuvoje video operatoriumi S. Pučinsku. Ketvirtadienį, spalio 9 d.,  įvyko pirmas susitikimas su patyrusia žurnaliste, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos nare Vita Morkūniene.

Projektą vykdo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji  biblioteka.

PIRMOKAI INFORMACINIAME SUSIRINKIME „PROFESINĖS KARJEROS PLANAVIMAS”

Spalio 1 d. ir 7 d., Ia, Id, ir I c klasių mokiniai dalyvavo informaciniame susirinkime „Profesinės karjeros planavimas”, kuris vyko Šiaulių Jaunimo darbo centre. Susirinkimą vedė centro vyr. specialistė E. Jocienė. Mokiniams buvo pristatyti karjeros planavimo žingsniai, atliktos praktinės užduotys, profesinio tinkamumo testai.

PAŽINTIS SU UGNIAGESIO PROFESIJA

Spalio 7 d. Ib klasės gimnazistai lankėsi Šiaulių apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje ir susipažino su ugniagesio profesija.

PAŽINTIS SU PROFESIJOMIS

Spalio 7-8 dienomis pirmų klasių gimnazistų grupės lankėsi Šiaulių profesinio rengimo centre, buitinių paslaugų skyriuje ir  susipažino su floristo, siuvėjo, kirpėjo, vizualinės reklamos gamintojo bei buitinių prietaisų elektromechaniko profesijomis.