Paroda skaitykloje

Gimnazijos skaitykloje buvo paruošta jubiliejinė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio tapybos darbų reprodukcijų paroda –,,M. K.Čiurlionis –lietuvių tautos genijus“, skirta lietuvių dailininko, kompozitoriaus 140-osioms gimimo metinėms paminėti. Jo dailė labai originali, pripildyta fantazijos, simbolių, formų, įvairių gamtos vaizdų ir muzikinio mąstymo atgarsių. Ekspozicijoje gimnazijos bendruomenės dėmesiui pateikti žymiausi paveikslai: „Rex“, „Karalių pasaka“, „Bičiulystė“, „Tyla“, ,,Ramybė“ ciklai „Zodiakas“ bei ,,Pasaulio sutvėrimas“. Kiekvienas mokinys galėjo pabandyti dar kartą pabandyti atrasti M. K. Čiurlionio paveiksluose ,,paslėptus“ simbolius ir jų reikšmes.

Spalio 1d. 4-okams ( mokytoja A. Niauronienė) buvo pristatyta M. K. Čiurlionio reprodukcijų paroda. Mokiniai buvo supažindinti su dailininko ir kompozitoriaus biografija. Pamokos tema buvo rezonansų paieška . Mokiniai ieškojo rezonansų (jausmų) dailėje, tautosakoje – lietuvių liaudies pasakoje ,,Eglė žalčių karalienė“. Daugiau informacijos apie rezonansą ieškojo enciklopedijose bei ,,Mokinio žinynuose“ . Gimnazistus labiausiai nustebino tai , kad Mikalojus Konstantinas Čiurlionis vos per 36-erius gyvenimo metus ir tik 10 metų trukusį kūrybos kelią sukūrė apie 400 muzikos, tarp jų 2 stambias simfonines poemas ir tuo pat metu, per 6 metus , jis dar nutapė 300 paveikslų.

Išminties diena kartu su Jumis!

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka kviečia visus šiauliečius – grupes ir pavienius gyventojus – dalintis Jums prasmingomis mintimis, liaudies išmintimi, sentencijomis, patarlėmis, posakiais,…