-

Nordplus projektas

Atnaujinta: 2015 rugpjūčio 24, Pirmadienis Paskelbta: 2014 kovo 05, Trečiadienis

Pagal Nordplus Junior programą įgyvendinamas tarptautinis mainų projektas ,,Turizmo plėtojimo Švedijoje ir Lietuvoje galimybių apžvalga — kodėl verta aplankyti Trollhättan ir Šiaulių regionus?"

Švedijos Trollhättan miesto Magnus Åbergsgymnasiet gimnazija ir Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazija bendradarbiauja siekdamos susipažinti su turizmo plėtojimo galimybėmis, turistams patraukliomis vietovėmis ir objektais, švietimo sistemomis Lietuvoje ir Švedijoje, abiejose gimnazijose dėstomais mokomaisiais dalykais bei dalintis gerąja patirtimi.

Projekto įgyvendinimo metu bus siekiama gilinti mokinių žinias iš tokių mokomųjų dalykų kaip turizmas, geografija, istorija, informacinės technologijos, ekonomika, anglų ir švedų kalbos, taikyti įgytas žinias praktiškai, kelti mokymosi motyvaciją, skatinti mokymo proceso kūrybiškumą ir inovatyvumą.

Projekto įgyvendinimo metu mokiniai mokysis būti gidais, paruoš lankytinų vietų Lietuvoje ir Švedijoje programas ir turistinius maršrutus, rinks informaciją apie lankytinas vietas ir ją įdomiai perteiks svečiams iš kitos šalies. Projekto dalyviai kurs žemėlapius, kuriuose bus žymimi lankytini objektai Trollhättan ir Šiaulių regionuose, sudarys ir išleis bukletus bei 2014-2015 metų kalendorių su pateikta informacija apie lankytinus objektus ir jų nuotraukomis. Projekto dalyviai ruoš pristatymus apie Šiaulių and Trollhättanregionų kraštovaizdį, susipažins su Švedijos ir Lietuvos kultūriniu, istoriniu ir kulinariniu paveldu bei vietiniais gyventojais. Mokiniai lygins kainas ir kelionių išlaidas Lietuvoje ir Švedijoje bei mokysis paskirstyti turimą biudžetą.

Gimnazijos bendradarbiaus su turizmo informacijos centrais ir kelionių agentūromis ir jas supažindins su projekto įgyvendinimo metu surinkta informacija, tokiu būdu padėdamos pritraukti kuo daugiau turistų į Šiaulių ir Trollhättan regionus.

 

projektai nordplusRugsėjo 22-29 dienomis 20 mūsų gimnazijos mokinių lydimi mokytojų J. Rimšaitės ir N. Čekanauskienės viešėjo Švedijos Trollhättan  mieste. Gimnazistai vykdė veiklas pagal tarptautinį Nordplus Junior programos mainų projektą Turizmo plėtojimo Švedijoje ir Lietuvoje galimybių apžvalga — kodėl verta aplankyti Trollhättan ir Šiaulių regionus?".

Scan 20141015 101001

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekto dalyvių įspūdžiai >> 

Kelionės akimirkos >> 

Apie mūsų gimnazistų viešnagę Švedijoje>>

 


 

Švedijos mokinių viešnagė Lietuvoje

 

svedai12014 – 2015 m. m. Šiaulių Stasio Šalkauskio ir Švedijos Trollhättan miesto Magnus Åbergsgymnasiet gimnazijos įgyvendina tarptautinį mainų projektą ,,Turizmo plėtojimo Švedijoje ir Lietuvoje galimybių apžvalga — kodėl verta aplankyti Trollhättan ir Šiaulių regionus?" pagal Šiaurės Ministrų Tarybos finansuojamą Nordplus Junior programą, kuri remia Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą švietimo srityje.

Lietuvos ir Švedijos gimnazijos bendradarbiauja siekdamos susipažinti su darnaus turizmo plėtojimo galimybėmis, turistams patraukliomis vietovėmis ir objektais, švietimo sistemomis Lietuvoje ir Švedijoje, abiejose gimnazijose dėstomais mokomaisiais dalykais bei dalintis gerąja patirtimi. Projekto įgyvendinimo metu siekiama gilinti mokinių žinias iš tokių mokomųjų dalykų kaip turizmas, geografija, istorija, informacinės technologijos, ekonomika, anglų ir švedų kalbos, taikyti įgytas žinias praktiškai, kelti mokymosi motyvaciją, skatinti mokymo proceso kūrybiškumą ir inovatyvumą.

 

 2015 m. balandžio 13-20 d. vyko projekto dalyvių iš Švedijos atsakomasis vizitas, todėl Šiauliuose bei Lietuvoje viešėjo 20 pagal Turizmo ir viešbučių administravimo programą besimokančių Magnus Åbergsgymnasiet gimnazijos mokinių ir dvi jiems dėstančios mokytojos. Gimnazistai iš Švedijos gyveno 20-ies Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos mokinių šeimose, visą savaitę kartu leido laisvalaikį, gamino ir ragavo tradicinius patiekalus, keliavo po Šiaulių regioną ir Lietuvą bei lankė tokias žymias istorines ir kultūrines vietas kaip Vilniaus televizijos bokštas, Vilniaus senamiestis, Gedimino bokštas, Valdovų rūmai, Kryžių kalnas bei svarbiausi turistams patrauklūs objektai Šiaulių mieste. Lankydamiesi Žaliūkių malūnininko sodyboje, gimnazistai turėjo galimybę susipažinti su lietuviškos ruginės duonos kepimo tradicija, o ekskursijos į ,,UAB Rūta“, ilgiausia istorija besididžiuojančią konditerijos įmonę Lietuvoje (ilgiausiai veikiantį saldainių fabriką Lietuvoje), metu susipažino su beveik keturis tūkstantmečius siekiančia šokolado istorija ir edukacinio užsiėmimo metu galėjo bent trumpam tapti šokolado meistrais. Vizito su Šiaulių miesto savivaldybės administracija metu svečiai buvo ypatingai maloniai nustebinti, jog pats Šiaulių miesto meras mokiniams iš Švedijos ir Lietuvos skyrė savo laiko ir anglų kalba pristatė miestą. Keliaudami po Kuršių Neriją, projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti ir su gamtos turizmu Lietuvoje, nes smėlėto pajūrio neturintiems švedams Naglių gamtos rezervatas, Mirusios arba Pilkosios kopos bei Parnidžio kopa asocijavosi su tikra dykuma ir paliko neišdildomą įspūdį. Švedams buvo sunku patikėti, kad jau tiek netoli liko iki sienos su Rusija (Kaliningrado regionu) ... Daug gerų emocijų sukėlė delfinų pasirodymas, pramogos Vichy vandens atrakcionų parke ir didžiuliuose prekybos centruose bei žemos lietuviškos kainos ....

 

Tačiau projekto įgyvendinimo gimnazistai ne tik pramogavo, bet ir dirbo - jie mokėsi būti gidais, rinko informaciją apie lankytinas vietas ir ją įdomiai perteikė svečiams iš kitos šalies, paruošė lankytinų vietų Lietuvoje ir Švedijoje programas bei turistinius maršrutus, sudarė ir išleido bukletus bei 2014-2015 metų kalendorių su pateikta informacija apie lankytinus objektus ir jų nuotraukomis, susipažino su abiejų šalių kraštovaizdžiu, kultūriniu, istoriniu ir kulinariniu paveldu bei vietiniais gyventojais.

 

Reikia tikėtis, kad/Neabejotinai šis projektas praplėtė projekto dalyvių akiratį apie dvi savo istorija ir kultūra turtingas, tokias skirtingas, o kartu tokias panašias Šiaurės Europos šalis, kurių krantus skalauja ta pati Baltijos jūra.... Ekskursijos Vilniaus Valdovų rūmuose metu švedų projekto dalyvius nustebino faktas, kad švedų – lietuvių kultūriniai ryšiai formavosi nuo pat tų laikų, kai vieni sužinojo apie kitus, o nuo 1592 iki 1599 m. Lietuvą ir Švediją valdė bendras karalius Žygimantas Vaza, nuverstas nuo sosto Švedijoje dėl katalikybės rėmimo. Mokiniai iš Švedijos buvo „šokiruoti“ pačia geriausia prasme, kai atsitiktinis lietuvis praeivis Vilniaus Katedros aikštėje jiems kelią paaiškino švedų kalba, o turistų iš Švedijos per visą savaitę buvo sutikta tiek daug ...

 

Nepaisant to, vieni apie kitus mes dar labai mažai žinome. Švedų mokytojai ir mokiniai net negalėjo įsivaizduoti, kad Sovietų Sąjungos priespaudą kentusioje Lietuvoje gali būti tiek daug gerų permainų, todėl nemažai projekto dalyvių nori sugrįžti į Lietuvą jau šią vasarą... Galima būtų teigti, kad šis projektas padėjo pašalinti nusistovėjusius stereotipus, plėtoti turizmo galimybes abiejose šalyse ir į Lietuvą pritraukti kuo daugiau turistų iš Šiaurės šalių.

Apie projektą gimnazijos laikrašyje >> 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Nordplus  fondo finansuojamas tarptautinis dvišalis mainų projektas su Švedijos Flen miesto Prins Wilhelm gimnazija ,,Smulkiojo verslo ir įmonių steigimo Lietuvoje bei Švedijoje galimybių studija. Tradicinė virtuvė paaugliams“ .

 Projekto tikslai:

       Projekto įgyvendinimo metu mokytis įkurti ir uždaryti jaunimo įmones bei joms vadovauti, sukurti įmonių logotipus;

       Ugdyti verslumo įgūdžius, tirti susisiekimo, verslo ir pan. sąlygas, lietuviškų ir švediškų produktų rinkas Lietuvoje bei Švedijoje, parduoti savo sukurtus produktus ir paslaugas, kurti jų reklamas;

       Susipažinti su verslo kūrimo galimybėmis Lietuvoje ir Švedijoje lankant įvairias sėkmingai veikiančias įmones, bendraujant su vietos verslininkais, ,,Swedbank” banko verslo konsultantu;

       Sukurti ir išleisti  bendrą tradicinių lietuviškų bei švediškų patiekalų receptų knygą;

       Ugdyti mokinių kūrybiškumą, bendravimo  ir bendradarbiavimo įgūdžius;

       Tobulinti ir gilinti informacinių technologijų įgūdžius;

       Plėsti akiratį ir susipažinti su Lietuvos ir Švedijos kultūra, geografija, istorija, visuomene bei abiejų šalių jaunimo gyvenimo būdu, ieškoti panašumų ir skirtumų, dalintis patirtimi;

       Ugdyti ir praktiškai taikyti užsienio kalbų įgūdžius;

       Gebėti generuoti unikalias idėjas ir sprendimus, organizuoti veiklą įtraukiant aplinkinius.

Projekto dalyviai susiskirstė darbo grupėmis, ieškojo, tarėsi sprendė kokia veikla užsiims, ką gamins, kaip platins akcijas, pasiskirstė pareigomis. Dirbdami grupėse mokiniai mokėsi planuoti savo veiklą, rašė verslo planus, gamino rankdarbius.  Mugių, parodų Lietuvoje ir Švedijoje metu mokiniai reklamavo savo gaminamą produkciją, ją pardavinėjo. Bendradarbiaudami su mokiniais iš Švedijos, projekto dalyviai  parengė ir išleido tradicinių lietuviškų ir švediškų valgių receptų knygą lietuvių, anglų ir švedų kalbomis. Jie aprašė  ingredientus, gaminimo procesą, fotografavo patiekalus ir juos ragavo (https://www.dropbox.com/s/h8iq3n7ewpv9xy8/COOKBOOK.pdf ).

 Projekte dalyvavo 19 gimnazijos mokinių ir 3 mokytojos. 2013 m. sausio 28–vasario 3 d. Lietuvoje viešėjo projekto dalyviai iš Švedijos. 2013 m. kovo 18-24 d. 19 gimnazijos mokinių ir 2 mokytojos vyko vizitui į Švediją.

mokykla.pdf

 

 Projekto veiklos bei vizitai Lietuvoje ir Švedijoje buvo aprašyti mokyklos laikraštyje:

http://www.salkauskis.org/images/Foto/2012_2013/geguze/naujas/laikrastis%202013%20geguze.pdf.

Ir interneto svetainėje Švedijoje:

http://www.prinswilhelmgymnasiet.se/index.php/inskickade-artiklar/359-utbytesprojekt-litauen

http://www.prinswilhelmgymnasiet.se/index.php/inskickade-artiklar/311-litauenutbytet-2013

http://www.prinswilhelmgymnasiet.se/index.php/inskickade-artiklar/312-litauen-dag-2

http://webnews.textalk.com/pwskoltidning/skillnaden-mellan-sjukhus-i-litauen-och-sverige

http://webnews.textalk.com/pwskoltidning/manga-erfarenheter-och-nya-vanner

 

 

 

Mūsų gimnazistai respublikinėje mokinių konferencijoje „IKT mokymosi veikloje“

Mūsų gimnazistė - studentų mokslo darbų konferencijoje

Mūsų gimnazijos gimnazistai Švedijoje

Projektinė veikla su Švedijos gimnazistais

 


 

Projekto pristatymas 

Preliminari programa Islandijoje

Apie Hofn mokyklą Islandijoje

Projekto svetainė

Aurelijos įspūdžiai pasibaigus projektinės veiklos savaitei

Žinutė apie Islandų vizitą „Šiaulių naujienose“

Susitikimo akimirkos


Mūsų gimnazistų išvyka į Islandiją 

Projekto svetainė >>

Apie vizitą Islandijoje >>

Projekto dalyvių įspūdžiai apie kelionę į Islandiją gimnazijos laikraštyje >>

Apie viešnagę Islandijoje „Dialogo" laikraštyje >>

Apie viešnagę Islandijoje  „Šiaulių krašto" laikraštyje >>

Filmukas 1 >>

Filmukas 2 >>

Nuorodos

 

egzaminatorius-badge        

                

 

 

        

Pamokų laikas

 

 

I, II, IV, V:

 

III:

1. 8.00 - 8.45 1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40 2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35 3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30 4. 11.05 - 11.50
-   - 11.55 - 12.40      Kl. valandėlės
5. 11.50 - 12.35 5. 12.50 - 13.35
6. 12.55 - 13.40 6. 13.45 - 14.30
7. 13.45 - 14.30 7. 14.40 - 15.25
8. 14.40 - 15.25 8. 15.35 - 16.20
9. 15.35 - 16.20 9. 16.30 - 17.15
10.  16.30 - 17.15    

Projektai

 logo int

robotukai